Ένας «φίλος» ήρθε από τα παλιά
Στο Μέγαρο Μαξίμου βρέθηκε και πάλι μετά από μερικούς μήνες (δηλαδή μετά από την απομάκρυνσή του) ο Γιάννης Μπρατάκος. Συναντήθηκε με τον πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη ως υποψήφιος πρόεδρος του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αθηνών.
Όπως με πληροφορούν, κατά τη διάρκεια της συνάντησης που πραγματοποιήθηκε, ο Γιάννης Μπρατάκος ενημέρωσε τον πρωθυπουργό για την απόφασή του να διεκδικήσει την προεδρία του ΕΒΕΑ, παρουσιάζοντας παράλληλα τις βασικές αρχές και προτεραιότητες του συνδυασμού του.