Πάντα η προσπάθεια να ρίξεις μια ματιά στο μέλλον είναι γοητευτική. Ωστόσο, η δική μου οπτική αντανακλάται καλύτερα στη ρήση του Albert Camus: «Η πραγματική γενναιοδωρία προς το μέλλον βρίσκεται στο να τα δίνουμε όλα στο παρόν». Η χώρα μας την περασμένη δεκαετία βρέθηκε σε έναν δύσκολο κύκλο οικονομικής χρεοκοπίας που απείλησε και δοκίμασε πολλές […]
Παρά τις χρόνιες αστοχίες, το Ελληνικό Δημόσιο δεν καινοτομεί στην παραγωγή υποδομών και ετοιμάζεται να