Η Ολλανδία κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να επικρατήσει της Πολωνίας με 2-1, με γκολ του Βέγκχορστ στο 83ο λεπτό και ενώ είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο λίγο νωρίτερα. Το σκορ είχε ανοίξει για τους Πολωνούς στο 16΄ με τον Μπούκσα οι Πολωνοί και είχε ισοφαρίσει για την Ολλανδία ο Γκάκπο στο 29′.

Έτσι η Ολλανδία μπήκε με το δεξί στο Euro 2024 παίρνοντας παράλληλα και το πρώτο τρίποντό της στον όμιλο.

Η Πολωνία μπήκε από νωρίς στην αναμέτρηση σε θέση οδηγού απέναντι στην Ολλανδία, καθώς σκόραρε μόλις στο 16ο λεπτό στην πρεμιέρα των δύο στο Euro 2024 Ο Άνταμ Μπούκσα σηκώθηκε και νίκησε τον Ντένζελ Ντάμφρις στον αέρα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πιότρ Ζιελίνσκι στο 16 λεπτό, ανοίγωντας το σκορ στην αναμέτρηση.

Το γκολ ήρθε εντελώς κόντρα στον ρυθμό της αναμέτρησης, καθώς η Ολλανδία ήταν ανώτερη μέχρι εκείνο το σημείο της αναμέτρησης με τις ευκαιρίες να είναι με το μέρος τους, με τους Πολωνούς όμως να είναι αυτοί που ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ.