Η Ισπανία είναι εδώ σκορπίζοντας την Κροατία

• Από το πρώτο ημίχρονο: Η Ισπανία καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Κροατία, πετυχαίνοντας τρία γκολ και διαμορφώνοντας το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.
  • Ο πρωταγωνιστής: Ο Φαμπιάν Ρουίθ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης καθώς σέρβιρε το πρώτο γκολ με υπέροχη κάθετη πάσα στον Αλβάρο Μοράτα και με ατομική προσπάθεια σκόραρε για το 2-0.
  • Τα υπόλοιπα ματς: Στην πρώτη αναμέτρηση της χθεσινής ημέρας η Ελβετία επικράτησε σχετικά εύκολα με 3-1 της Ουγγαρίας. Ντουά (12′), Έμπισερ (45΄) και Εμπολό (90′ +3) τα γκολ για τους νικητές, μείωσαν προσωρινά με τον Βάργκα στο 66ο λεπτό οι Ούγγροι. Στην αναμέτρηση της Αλβανίας με την Ιταλία, οι Αλβανοί προηγήθηκαν με το πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία της διοργάνωσης, στα 23″ από τον Μπαϊράμι. Όμως οι Ιταλοί είχαν άμεση απάντηση και με τα γκολ των Μπαστόνι στο 11′ και Μπαρέλα στο 16΄ολοκλήρωσαν την ανατροπή και πήραν τρεις πολύτιμους βαθμούς στον «όμιλο του θανάτου»

Τα highlights των αγώνων

Τι θα δούμε

Σήμερα, δεύτερη πλήρη ημέρα αγωνιστικής δραστηριότητας, πέφτουν στη μάχη δύο μεγάλες δυνάμεις του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, η Ολλανδία και η Αγγλία.

• Το ματς της ημέρας: Η αναμέτρηση της Αγγλίας με τη Σερβία είναι το μεγαλύτερο ραντεβού της σημερινής μέρας, με τα λιοντάρια να θεωρούνται από τα φαβορί για την κατάκτηση του τροπαίου. Σέντρα στις 22:00.
  •  Οι «οράνιε»: Νωρίτερα θα μπουν στη μάχη του φετινού Euro οι Ολλανδοί, οποίοι θα αντιμετωπίσουν τους πάντα επικίνδυνους Πολωνούς. Ο αγώνας ξεκινά στις 16:00.
  • Η έκπληξη του 2021: Η έκπληξη της προηγούμενης διοργάνωσης, Δανία, αντιμετωπίζει στις 19:00 τη Σλοβενία, θέλοντας να μπει και εκείνη με το δεξί στο φετινό Euro.