ΑΤΡ Cup – Αποσύρθηκε ο Μπασιλασβίλι, πρώτη νίκη για τον Τσιτσιπά

Ο Νικολόζ Μπασιλασβίλι δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει τον αγώνα, κι έτσι ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε την πρώτη του νίκη για το 2022 και η Ελλάδα έκανε το 2-0 κόντρα στη Γεωργία

Ο Νικολόζ Μπασιλασβίλι λιγό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου σετ αποσύρθηκε λόγω ενός προβλήματος τραυματισμού και έτσι ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε ξεκούραστα την πρώτη του νίκη μέσα στο 2022. Η Ελλάδα έκανε το 2-0 κόντρα στην Γεωργία ολοκληρώνοντας έτσι την παρουσία της στο ΑΤΡ Cup.

Μετά από 33 λεπτά αγώνα και ενώ ο Στέφανος ήταν μπροστά στο σκορ με 4-1 γκέιμ, ενώ στο πέμπτο ήταν μπροστά με 30-0 ο Γεωργιανός κάθισε στην καρέκλα του και κάλεσε τον φυσιοθεραπευτή του, καθώς όπως ανέφερε είχε δυσκολία στην αναπνοή. Έτσι έφυγε για τα αποδυτήρια μαζί με τους γιατρούς και απλά επέστρεψε για να χαιρετήσει τον Τσιτσιπά, καθώς δεν μπορούσε να συνεχίσει άλλο.