Ολυμπιακός: Της αμύνης τα παιδιά πάνε στα «αστέρια»!

Ο Μαρτίνς έφτιαξε έναν Ολυμπιακό που είναι «μπετόν» πίσω με την προσθήκη του γίγαντα Σεμέδο. Ήξερε πως το γκολ θα έρθει από την ποιότητα της ομάδας. Με εγγυητή τον Σα ο Θρύλος προελαύνει για τα «αστέρια» με 7-0 γκολ. Και τώρα Κράσνονταρ!

Ο Ολυμπιακός είναι φύση επιθετική ομάδα. Πολλές φορές έχει «πληρώσει» το DNA του, ειδικά σε ευρωπαϊκούς αγώνες. Είναι αρκετά τα παραδείγματα. Ένα που μου έρχεται στο μυαλό του το 1-2 με την Μέταλιστ.

Αλλά τι τα θυμάμαι τώρα, «μαύρα» βράδια, σε μια ακόμη μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά για τον Ολυμπιακό; Σε μια βραδιά που ξανά, όπως στην Πόλη, στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός τα χρειάστηκε, όμως στην επανάληψη βρήκε τον τρόπο να «ξεκλειδώσει» το ματς με τον γίγαντα Σεμέδο και να το «τελειώσει» με τον… τρελό Γαλάτη, Ματιέ Βαλμπουενά που εκμεταλλεύτηκε άψογα το πέναλτι που κέρδισε ο «τούρμπο» Ραντζέλοβιτς!