Την Τήνο επισκέφθηκε το Σάββατο ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης.
Αμέσως μετά την άφιξή του στο νησί, ο κ. Μητσοτάκης μετέβη στον ναό της Παναγίας κατά την ώρα του Εσπερινού, όπου τον υποδέχθηκε ο μητροπολίτης Σύρου και Τήνου, Δωρόθεος.
Σε κλίμα κατάνυξης, ο πρωθυπουργός προσκύνησε την εικόνα της Παναγίας, ενώ στη συνέχεια ασπάστηκε και την εικόνα των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης, που έχουν αφιερώσει στον Ναό της Παναγίας οι γονείς του.
![mitsotakistinos1](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2019-07-13/mitsotakistinos1.jpg)
![mitsotakistinos2](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2019-07-13/mitsotakistinos2.jpg)
![mitsotakistinos3](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2019-07-13/mitsotakistinos3.jpg)
![mitsotakistinos4](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2019-07-13/mitsotakistinos4.jpg)
![mitsotakistinos5](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2019-07-13/mitsotakistinos5.jpg)