Με εντός έδρας νίκες ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της Super League

Οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν στα δύο παιχνίδια που ολοκλήρωσαν την 2η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τις πρώτες τους νίκες για φέτος στα δύο παιχνίδια που ολοκλήρωσαν την 2η αγωνιστική της Super League.

Στη Λιβαδειά, η τοπική ομάδα πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-0 χάρη σε τέρμα που σημείωσε με κεφαλιά ο Μαρκόφσκι, στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο Αγρίνιο, ο Παναιτωλικός άνοιξε… λογαριασμό στην εφετινή Super League, επικρατώντας 2-1 στο Αγρίνιο του ΟΦΗ.

«Ήρωας» για την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα αναδείχθηκε ο ρουμάνος Βλαντ Μοράρ, που σκόραρε δύο φορές, στο 23ο και 58ο λεπτό, ενώ και το τρίτο γκολ ήταν από παίκτη του Παναιτωλικού, αλλά το πέτυχε ο Έρικσον στο 88΄ εις βάρος της ομάδας του.