Η Nissan αποφάσισε να δημιουργήσει ένα αυτοκίνητο που να κινείται με άνεση στα χιόνια. Δεν χρειάστηκε να σχεδιαστεί ένα καινούργιο όχημα αφού οι μηχανικοί της εταιρείας σκέφτηκαν μια πιο πρακτική λύση. Αποφάσισαν να κάνουν μετατροπές σε ένα από τα σπορ αυτοκίνητα της εταιρείας και πιο συγκεκριμένα στο 370Z. Οι μηχανικοί τοποθέτησαν στην θέση των τροχών χιονοπέδιλα και ερπύστριες. Το όχημα αυτό που έλαβε την ονομασία 370Zki (για να παραπέμπει προφανώς στο… σκι) έχει απόδοση 330 ίππων. Το εντυπωσιακό από κάθε άποψη όχημα θα κάνει την πρώτη του δημόσια εμφάνιση στο σαλόνι αυτοκινήτου του Σικάγο που ξεκινά στις 10 Φεβρουαρίου.
Eνα αυτοκίνητο που κάνει σκι!
Η Nissan αποφάσισε να δημιουργήσει ένα αυτοκίνητο που να κινείται με άνεση στα χιόνια. Δεν χρειάστηκε να σχεδιαστεί ένα καινούργιο όχημα αφού οι μηχανικοί της εταιρείας σκέφτηκαν μια πιο πρακτική λύση. Αποφάσισαν να κάνουν μετατροπές σε ένα από τα σπορ αυτοκίνητα της εταιρείας και πιο συγκεκριμένα στο 370Z. Οι μηχανικοί τοποθέτησαν στην θέση των τροχών χιονοπέδιλα και ερπύστριες.
![Eνα αυτοκίνητο που κάνει σκι!](https://www.tovima.gr/wp-content/uploads/2018/02/01/30368779_ski.jpg)
Nissan is getting into the winter sports spirit with a specially constructed, one-off 370Z Roadster "snowmobile." Dubbed the "370Zki" – pronounced "370-Ski" – the 332-horsepower 370Z Roadster is ready to tackle ski slopes and backwoods trails alike with its front skis and rear snow tracks replacing the iconic sports car's usual high performance tires.
Η Nissan αποφάσισε να δημιουργήσει ένα αυτοκίνητο που να κινείται με άνεση στα χιόνια. Δεν χρειάστηκε να σχεδιαστεί ένα καινούργιο όχημα αφού οι μηχανικοί της εταιρείας σκέφτηκαν μια πιο πρακτική λύση. Αποφάσισαν να κάνουν μετατροπές σε ένα από τα σπορ αυτοκίνητα της εταιρείας και πιο συγκεκριμένα στο 370Z. Οι μηχανικοί τοποθέτησαν στην θέση των τροχών χιονοπέδιλα και ερπύστριες.
Ακολούθησε το Βήμα στο Google news και μάθε όλες τις τελευταίες ειδήσεις.