Στο Mega δεν έχει ολοκληρωθεί το πάνελ των συνεργατών που θα συνδράμουν τον νέο παρουσιαστή του πρωινού ψυχαγωγικού προγράμματος του καναλιού, Μάρκο Σεφερλή. Κάποια «Οχι» αλλά και η αγωνία να μη χαθεί και αυτή η σεζόν σε επίπεδο αριθμών για το κανάλι έχουν προκαλέσει μικρή καθυστέρηση στη σύνθεση της εκπομπής. Και στη ζώνη του prime time το κανάλι έχει ακόμη δύο ζητήματα που πρέπει να αντιμετωπίσει άμεσα.
Το ένα είναι το late night talk show το οποίο θα παρουσιάζει ο Μιχάλης Ανθόπουλος και δεν έχει ακόμη οριστικοποιηθεί, ενώ το δεύτερο αφορά ένα νέο ντοκιμαντέρ, τις «Λευκές νύχτες», το οποίο ουσιαστικά θα καταγράφει πρόσωπα, δραστηριότητα και θέματα από τη νύχτα της πόλης με μια προσέγγιση εναλλακτική. Ο παρουσιαστής δεν έχει ακόμη βρεθεί ενώ σημαντικό είναι να πάρει μια τελική μορφή η ιδέα, η οποία όπως όλα δείχνουν θα προβληθεί στο β’ μισό της σεζόν.
HeliosPlus